مسابقات فوتسال کارکنان منطقه ۷ سازمان زندان ها در شیراز در حال برگزاری است

مسابقات فوتسال کارکنان منطقه ۷ سازمان زندان ها با حضور تیم های شرکت کننده از استان های بوشهر، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد و فارس به مدت دو روز به میزبانی استان فارس در شهر شیراز در حال برگزاری است.

مرتضی نظری معاون اداری و مالی زندان های فارس در آیین افتتاحیه این مسابقات گفت: با توجه به اینکه شغل زندانبانی سخت و طاقت فرسا است نقش ورزش و تربیت بدنی در ایجاد روحیه نشاط و شادابی در مشاغل سخت مانند زندانبانی بسیار مهم می باشد.
معاون اداری و مالی زندان های فارس افزود: اهتمام کارکنان زندان به امر ورزش و تربیت بدنی باعث تقویت روح و جسم آنان می شود و لذا تقویت این امر موجب ارتقاء و بهبود رویکردهای اصلاحی و تربیتی و برقراری ارتباط سازنده و مؤثر بین مربیان تربیتی و زندانیان می شود.
وی ادامه داد: هدف از برگزاری این مسابقات، رشد و تعالی اخلاق و معنویت و تقویت نیروی جسمی در جهت خدمت صادقانه در سنگر زندانبانی است از این رو، توسعه و ترویج فرهنگ ورزش قهرمانی و اشاعه اخلاق پهلوانی و ورزش در بین کارکنان، زندانیان و جامعه می تواند در ایجاد نشاط و شادابی و ارتقاء بهداشت جسمی و روانی بسیار مؤثر باشد.
نظری گفت: انسان دارای دو بعد جسمانی و روحانی است که لازم و ملزوم یکدیگرند بنابراین لازمه داشتن روح سالم، جسم سالم است که ورزش می تواند در تکامل آن و رسیدن انسان به سعادت ابدی مؤثر باشد.
معاون اداری و مالی زندان های فارس یادآور شد: همچنین پرداختن به تفریحات مفرح و ورزش های جمعی و گروهی علاوه بر ایجاد نشاط و شادابی فرصتی در جهت سازندگی روحی و روانی و ایجاد وحدت و همدلی و مشارکت جمعی و منجر به افزایش بازدهی فردی و گروهی در فعالیت های زندان می شود.
وی افزود: با استفاده از ورزش به ویژه ورزش های گروهی به عنوان یک روش درمانی در جهت اصلاح و تربیت و بازپروری و بازاجتماعی نمودن زندانیان می توان به عنوان مهم ترین اهداف سازمانی که همان اصلاح و تربیت و کاهش جمعیت کیفری است دست یافت.
نظری گفت: امیدوارم برگزاری این مسابقات بتواند ضمن حفظ نشاط و شادابی در بین کارکنان به عنوان ابزاری مؤثر در جهت اصلاح و تربیت نادمین و ارتقای روحیه کارکنان مورد استفاده قرار گیرد.
حامد کریمی رئیس اداره فرهنگی و تربیتی زندان های فارس گفت: داشتن سازمانی با ویژگی هایی مطلوب، به نیروی انسانی منعطف، چابک، خلاق و متعهد نیاز است و نیروی انسانی بزرگترین دارایی سازمان به شمار می رود.
رئیس اداره فرهنگی و تربیتی زندان های فارس افزود: یکی از استراتژی های پرورش نیروی انسانی سالم و توانمند ورزش و تربیت بدنی است.
کریمی ادامه داد: ورزش باعث ارتقاء کیفیت زندگی کاری، کاهش استرس و فرسودگی شغلی می شود و دستیابی به اهداف کلان سازمان که همان اصلاح و تربیت، کاهش آسیب و کاهش نرخ بازگشت به زندان است را سهل الوصول می سازد و باعث افزایش بهره وری کارآیی و اثر بخشی سازمانی می شود.
وی ادامه داد: ورزش توأم با اخلاق و رقابت سالم و سازنده، اولویت اصلی در اجرای این مسابقات است.نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*