اخبار کوتاه

مسابقه کتابخوانی حجاب عزت است یا اسارت در زندان مرکزی شیراز برگزار شد

به مناسبت هفته حجاب و عفاف و سالروز ازدواج حضرت علی (ع)و بانوی دو عالم حضرت فاطمه (س)مسابقه کتابخوانی با موضوع حجاب عزت است یا اسارت در بخش کارکنان، کارکنان وظیفه، زندانیان و خانواده زندانیان برگزار شد.
مدیر زندان مرکزی شیراز ضمن تبریک سالروز ازدواج حضرت علی (ع)و بانوی دو عالم حضرت فاطمه (س) گفت: کتاب، میراثی ماندگار و پدیده ایی شکوهمند و با ارزش است که عنصر رشدآفرینی و روشنگری در زندگی است و کتاب و کتاب خوانی منش و نگرش فرهنگی است.
روح اله رضایی دانا با اشاره به اهمیت کتاب در خانواده افزود: پیشینه فرهنگی و شمار کتاب ها و کتابخانه ها در عصر شکوفایی تمدن اسلامی و آثار ارزشمند پدید آمده بیانگر جایگاه کتاب و هویت ایرانی و اسلامی ماست و توصیه می کنم مطالعه را به عنوان یک عادت خانوادگی در آورده و خواندن کتاب در همه جا به ویژه خوب خواندن کتاب و کتاب خوب خواندن را سر لوحه برنامه های روزانه خود قرار دهیم.
وی افزود: در بحث گسترش کتاب و کتابخوانی و اهمیت انتخاب کتب خوب جهت استفاده و بهره برداری در زندگی و بکارگیری آن در بالا بردن معلومات نیاز به یک مدد رسانی فرهنگی است. که همکاران ما در مجموعه زندان مرکزی شیراز با ارائه برنامه های ویژه در بین کارکنان، زندانیان و سربازان وظیفه این مهم را در دستور کار خود دارند که یکی از برنامه های مطلوب صورت گرفته همین مسابقه کتاب خوانی است که در طول سال چندین بار تکرار شده است.
رضایی دانا افزود: با تعامل صورت گرفته با نهاد کتابخانه های استان فارس در جهت به روزشدن کتابخانه های مرکزی و موجود در اندرزگاه ها نیز کارهای ستودنی انجام گردیده است تا مانوس شدن با کتاب به بهترین شیوه و راحت ترین راه انجام گردد .
در پایان مراسم قرعه کشی بین ۷۰۰نفر از شرکت کنندگان مسابقه کتابخوانی برگزار شد و به ۱۲ نفر از منتخبین هدیه ای به رسم یادبود اهدا گردید.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*