معاون آموزش دفتر آموزش و پژوهش سازمان زندان ها در شیراز: الگوی نظام جامع آموزش و تربیت مدیران زندان ها در سال۹۷ تدوین می شود

چهارمین نشست مدیران زندان های کشور به منظور طراحی و اعتبارسنجی الگوی نظام جامع آموزش و تربیت با حضور۳۲نفر از رؤسای زندان های استان های فارس، هرمزگان، خوزستان، یزد، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، کرمان و بوشهر به میزبانی مرکز آموزش و پژوهش منطقه۴ سازمان زندان ها در شیراز برگزارشد.

فضل اله پاکیده معاون آموزش دفتر آموزش و پژوهش سازمان زندان ها گفت: در راستای اهداف سازمان زندان ها، و به تبع یکی از برنامه های دفتر آموزش و پژوهش؛ الگوی نظام جامع آموزش و تربیت مدیران زندان ها خواهد بود و هدف از برگزاری نشست، استفاده از نقطه نظرات رؤسای زندان ها و افرادی که پیش از این در دوره های آموزشی مدیریت زندان مشارکت داشته اند می باشد.
معاون آموزش دفتر آموزش و پژوهش سازمان زندان ها اظهار داشت: دو گروهی که درخدمتشان هستیم در نظر است نقاط قوت و ضعف و چالش هایی که اکنون در پیش رو دارند و آموزش های مدیریتی ضمن خدمت را مطرح، تا با توجه به این نقطه نظرات و شرایط منطقه ای و اقلیمی برنامه جامعی تدوین گردد.
پاکیده یادآور شد: با توجه به اسناد بالادستی برنامه ششم توسعه، و به خصوص دستورالعمل اجرایی سازمان امور اداری و استخدامی در جهت نحوه انتخاب و انتصاب مدیران به همراه مدل شایستگی و همچنین با توجه به تجارب گذشته کمیته ارزیابی علمی کارکنان، دوره آموزشی مدیریت زندان و به خصوص بررسی محتوای دوره آموزشی مدیریت زندان، محتوای آموزشی دوره های ضمن خدمت و آموزش هایی که تاکنون برگزار شده است برنامه ریزی، و در راستای تربیت مدیریت زندان انجام می شود.
وی ادامه داد: پس از جمع بندی نقطه نظرات و دیدگاه های رؤسای زندان ها، یک الگوی جامعی برای آموزش تربیت مدیران زندان ها پیاده سازی خواهد شد و این الگو برای ۴۰نفر از نیروهای جدید به عنوان مدیران آینده نیز برنامه ریزی و اجرا می شود و با تحلیل نتایج آموزشی این دوره و بررسی نقاط قوت و ضعف آن و جمع بندی نقطه نظرات، الگوی جامع نهایی تا پایان سال جاری تدوین و ارائه می شود.
معاون آموزش دفتر آموزش و پژوهش سازمان زندان ها با اشاره به اینکه این طرح به پیشنهاد دفتر آموزش و پژوهش سازمان زندان ها و با دستور ریاست محترم سازمان زندان ها در حال اجرا است گفت: استان های تهران، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی و فارس به عنوان میزبان بودند و در این نشست ها بیش از۱۷۰نفر از رؤسای زندان ها و افرادی که دوره مدیریت زندان را طی کرده اند از سراسر کشور شرکت کردند.
دکتر رمضانیان مجری طرح و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم قضایی گفت: آنچه باعث موفقیت نظام آموزشی می شود صرفاً دانش آن نظام نیست دانش تئوریک در کنار تجربه است و فلسفه تشکیل این نشست، انتقال تجارب مدیران و افرادی که به صورت مستقیم در حوزه زندانبانی مشغول فعالیت هستند می باشد.
وی افزود: با استفاده از تجربیات، موانع و چالش های طرح مرتفع و از مهارت های مدیران استفاده حداکثری می شود.
مجری این طرح ادامه داد: استفاده از تجربه بیش از۱۷۰ رئیس زندان و مدیر، تجربیات غنی و منبع قوی برای نظام جامع آموزش است و ارزیابی و بازخورد خوبی به همراه خواهد داشت.
معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های فارس در ابتدای نشست گفت: لازمه مدیریت در نهادی همچون سازمان زندان ها، پویایی فکری، خلاقیت ذهنی، انگیزه غنی، تلاش، صداقت و مطلوب اندیشی است تا زندانبان بتواند پاسدار حریم فرهنگ و حاکمیت بخشیدن به ارزش ها و باورهای دینی باشد.
مصطفی کیشانی اظهار امیدواری کرد که با استفاده از آراء و اندیشه های تلاش گران با اخلاص و زمینه سازان اصلاح و تربیت، بستر رشد و تحول مطلوب در عرصه اصلاح و تربیت فراهم گردد.نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*