معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های فارس: مددکار باید در جهت بازگشت زندانی به جامعه تلاش کند

کارگاه آموزشی پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر و روانگردان ویژه مددکاران انجمن های حمایت زندانیان و زندان های استان های فارس، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد با همکاری مرکز آموزش و پژوهش منطقه ۴ سازمان زندان ها در شیراز با حضور مصطفی کیشانی معاون سلامت، اصلاح و تربیت، مرتضی نظری معاون اداری و مالی زندان های فارس، ابراهیم قوامی فر رئیس اداره امور کارکنان و لیلا اکبرپور رئیس مرکز آموزش و پژوهش منطقه۴ در سالن اجتماعات اداره کل زندان های فارس برگزار شد.

مصطفی کیشانی معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های فارس گفت: مددکاری اجتماعی به صورت علمی در ایران دارای قدمت چندانی نیست سابقه این فعایت در زندان ها نیز به همین نسبت به چهار دهه محدود می شود.
معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های فارس افزود: این حرفه در کشور های غربی به مثابه ابزاری مهم و اصلی در حل مشکلات فردی و اجتماعی انسان ها به کار می رود و در سازمان ها و ارگان های مختلف به صورت تخصصی مورد استفاده قرار می گیرد و در زندان ها این مورد خاص تر می باشد.
کیشانی ادامه داد: هر چه با رویکرد علمی تر و تخصصی تر به این حرفه در زندان ها نگاه کنیم و ابزار و امکانات یشتری در اختیار داشته باشیم در رسیدن به اهداف اصلاحی و تربیتی سازمان نزدیکتر خواهیم شد.
وی تأکید کرد: مددکار باید تلاش خود را در جهت بازگشت زندانی به جامعه انجام دهد و تغییر نگرش در زندانی را نسبت به پدیده های پیرامون خود در اولویت کار ها قرار دهد.
معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های فارس یادآور شد: مددکاران اجتماعی اولین افرادی هستند که به طور مستقیم با زندانیان ارتباط بر قرار می کنند و می توانند در سرنوشت زندانیان موثر باشند.
کیشانی افزود: مددکاران باید به دور از قومیت، مذهب، نژاد، به زندانیان نگاه کنند تا بتوانند خدمات مددکاری را به نحو مطلوبتری ارائه کنند.
وی گفت: مددکاران می توانند با ارتباط صحیح و مستمر با مراجع قضائی و دستگاه های خدماتی همچون کمیته امداد و بهزیستی کمک شایانی به زندانیان و خانواده آنان داشته باشند.
معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های فارس ادامه داد: مددکاران باید نقش اساسی در شورای طبقه بندی ایفاء و نظرات کارشناسی ارائه نموده و اطلاعات حقوقی خود را به طور ویژه افزایش داده و بر پرونده زندانی تسلط کافی داشته باشند.
کیشانی تأکید کرد: مددکاران باید همیشه آمار زندانیان تحت پوشش و وضعیت زندانیان را رصد نمایند و با توجه به بخشنامه اخیر رئیس قوه قضائیه، زندانیان محکوم مهریه و مالی را به طور دقیق بررسی نمایند.
در ادامه مدرس این کارگاه آموزشی دشت بشی از اداره کل بهزیستی استان فارس مطالب علمی و تخصصی در خصوص پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر و روانگردان ارائه کرد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*