اخبار کوتاه

معاون سلامت، اصلاح و تربیت سازمان زندان ها با رئیس کل دادگستری فارس دیدار کرد

ابوالفضل حجتی پور معاون سلامت، اصلاح و تربیت سازمان زندان های کشور با حضور اسحاق ابراهیمی مدیرکل جدید زندان های فارس، سید حشمت اله حیات الغیب مدیرکل پیشین زندان ها، معاونین اداره کل زندان ها با حجت الاسلام موسوی رئیس کل دادگستری فارس دیدار کردند.

ابوالفضل حجتی پور معاون سلامت، اصلاح و تربیت سازمان زندان های کشور با حضور اسحاق ابراهیمی مدیرکل جدید زندان های فارس، سید حشمت اله حیات الغیب مدیرکل پیشین زندان ها، معاونین اداره کل زندان ها و رؤسای حفاظت و بازرسی با حجت الاسلام موسوی رئیس کل دادگستری فارس دیدار کردند.
معاون سلامت، اصلاح و تربیت سازمان زندان ها در دیدار با رئیس کل دادگستری فارس ضمن قدردانی از تعامل و حمایت های مطلوب مجموعه قضایی استان با زندان ها گفت: استان فارس یکی از استان های ممتاز در زمینه اجرای برنامه های اصلاحی و تربیتی در کشور است.
ابوالفضل حجتی پور افزود: آقای حیات الغیب در استان فارس در زمینه حقوق شهروندی، فعالیت های عمرانی، بازسازی محیط و فضای فیزیکی زندان ها و آموزش زندانیان اقدامات خوبی انجام داده است و با توجه به نیاز سازمان در اداره کل زندان های استان تهران ادامه فعالیت می نمایند.
وی همچنین با اشاره به سوابق مدیرکل جدید زندان های فارس گفت: آقای ابراهیمی از مدیران جوان، توانمند و با تجربه علمی و عملی در استان های هرمزگان، فارس و کردستان در حوزه های مختلف مدیریتی است و امیدواریم با همدلی و همکاری مجموعه قضایی در استان فارس بتوانند در راستای اصلاح و تربیت و بازپروری شخصیت زندانیان گام های مثبتی بردارند.
رئیس کل دادگستری فارس گفت: فارس استان بسیار مهم و از نظر حوزه قضایی در سطح کشور رتبه اول را دارد.
حجت الاسلام سیدکاظم موسوی با قدردانی از خدمات انجام گرفته در حوزه زندانبانی در زمان مدیریت آقای حیات الغیب در استان فارس افزود: انقلاب بزرگی در زندان های فارس در حوزه زندانبانی، حقوق شهروندی و عمرانی انجام شده است.
وی تأکید کرد: لازم است مدیریت جدید نیز تقویت مددکاری زندان ها، ارتقا سلامت اداری و نظارت بر کارکنان، تعامل و همکاری سازنده با مجموعه قضایی را مدنظر قرار دهد.
رئیس کل دادگستری فارس با اشاره به اینکه ۵۸ زندانی به جرم مهریه در استان وجود دارد افزود: آمار زندانیان مهریه در استان اخذ و با نظارت و پیگیری زمینه آزادی این افراد فراهم شود.
حجت الاسلام موسوی ادامه داد: زندانیان که شرایط آزادی دارند بی دلیل در زندان نگهداری نشوند مددکاران و اجرای احکام با جدیت این موضوع را پیگیری کنند.
وی تأکید کرد: امور فرهنگی و فرایند اصلاح و تربیت در زندان ها تقویت و از روحانیون مسلط در امور دینی و مذهبی استفاده شود.
رئیس کل دادگستری فارس یادآور شد: بازدید قضات در زندان ها باید هدفمند و با نظارت انجام شود و سرکشی از زندان ها به صورت مستمر و با مدیریت میدانی و جهادی انجام شود.
وی ادامه داد: زمینه آزادی زندانیان زن سرپرست خانوار فراهم شود ماندن این افراد در زندان تبعات منفی دارد.
حجت الاسلام موسوی گفت: جشن گلریزان برای آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد مختص ماه رمضان نباشد.
رئیس کل دادگستری فارس در ادامه بر تعامل با دستگاه های اجرایی و قضایی به ویژه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تأکید کرد و گفت: پیگیری انتقال زندان عادل آباد به خارج از شهر در دستور کار مدیرکل جدید زندان ها قرار گیرد.
وی همچنین بر تکریم ارباب رجوع و رعایت کرامت انسانی زندانیان و خانواده آنان تأکید کرد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*