معاون منابع انسانی و قضایی دادگستری فارس: زندانیان مالی با درخواست اعسار و تقسیط با شرط تعهد پرداخت دین خود؛ از زندان آزاد می شوند

ارسلان اشرافی معاون منابع انسانی و قضایی دادگستری فارس، ابراهیم محمدی معاون دادستان شیراز، محسن رستگار رئیس دادگستری و محمد رضا تواضعی دادستان فسا از زندان این شهرستان بازدید کردند.
این هیات قضایی استان فارس از قسمت های مختلف زندان بازدید کردند و از نزدیک و به صورت فردی زندانیان را به حضور پذیرفته و مشکلات قضایی آنان را مورد بررسی قرار دادند .
ارسلان اشرافی در جمع زندانیان اندرزگاه قرآن و و عترت زندان فسا تاکید کرد: تمام تلاش دستگاه قضایی علاوه بر اجرای قوانین حل مشکلات زندانیان، خصوصاً جرایم غیر عمد می باشد که در همین راستا زندانیان مالی با درخواست اعسار و تقسیط با شرط تعهد پرداخت دین خود؛ از زندان آزاد می شوند.
وی گفت: فلسفه نگهداری مجرم در زندان این است که فرد متوجه اشتباه و خطای خود باشد و احساس ندامت و پشیمانی در وی مشاهده گردد.
این مقام ارشد دادگستری کل فارس در ادامه اظهار داشت: کلیه ی پرونده های قضایی زندانیان جرایم غیر عمد خصوصاً جرایم مربوط به مهریه مورد بررسی قرار گرفته و کسانی که در خواست اعسار و تقسیط داشته اند با تضمین پرداخت دین ظرف یوم جاری از زندان آزاد می شوند.
در ابتدای این بازدید گروه تواشیح و هم خوانی زندانیان اندرزگاه قرآن و عترت به اجرای برنامه پرداختند و در ادامه جلال زراعتی رئیس زندان فسا ضمن تشکر از هیات قضایی استان فارس نسبت به بررسی مشکلات قضایی زندانیان خصوصاً تسریع در رفع مشکلات قضایی زندانیان جرایم غیر عمد تاکید کرد: با ادامه ی این روند امید است در راستای کاهش جمعیت کیفری زندان گام های مناسبی برداشته شود .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*