نشست شورای اداری زندان مرکزی شیراز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی شیراز، جلسه شورای اداری زندان مرکزی شیراز با حضور حمید محمدی رییس زندان، آزادمهر معاون سلامت ، اصلاح و تربیت و سایر مسئولین اداری ، حوزه های حفاظتی ، نظارتی ، اجرایی و قضایی برگزار شد .
حمید محمدی مدیر زندان مرکزی شیراز ضمن قدردانی و تشکر از زحمات و تلاش های صورت پذیرفته در تمام حوزه ها، عملکرد یکساله کارکنان را مطلوب و رضایت بخش اعلام نمود و بیان داشت : بحمد الله با تلاش های فراوانی که در زندان مرکزی شیراز انجام گرفت موفق شدیم در راستای سلامت ، اصلاح و تربیت زندانیان ، همچنین توجه به کرامت و شأن آنان و خانواده هایشان و اجرای کلیه دستورالعمل های سازمانی پیش بینی شده و فعالیت های ابتکاری و خلاقانه و جذب و حمایت از مددجویان هنرمندو مستعد به فعالیت های فرهنگی و علم آموزی گام های مؤثر و چشمگیری برداریم.
وی افزود: ارائه خدمات و تسهیلات قضایی ، ملاقات های چهره به چهره با مددجویان به صورت منظم و دوره ای در اندرزگاه ها و آشنایی با مشکلات آنان و صدور دستورات لازم ، قابل توجه بوده است .
وی همچنین به المپیاد ورزشی زندانیان سراسر کشور و دهمین جشنواره تئاتر زندانهای فارس به میزبانی زندان مرکزی شیراز نیز اشاره کرد و گفت: این دو رویداد برگ زرین دیگری در دفتر افتخارات این زندان بوده است و سال جاری فعالیت های فرهنگی ، هنری و آموزشی چشمگیری در سطح زندان انجام گرفت.
محمدی ادامه داد: این زندان در حوزه های مختلف حائز مقام های استانی و کشوری در بخش های قرآن و عترت ، مسابقات ورزشی ، هنری ، علمی و آموزشی شده است جا دارد از زحمات همه حوزه ها علی الخصوص اداره فرهنگی تربیتی زندان که تلاش های فراوانی را در جهت هر چه بهتر برگزار شدن این برنامه ها داشته است تشکر نمایم .
وی همچنین اهمیت به مناسبت ها و مراسم های ملی و مذهبی را بسیار مهم دانست و بیان داشت : در ترویج فرهنگ ملی و مذهبی و توجه به شعائر و اعتقادات مذهبی مددجویان و تقویت عرق ملی آنان به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کارهای بسیار خوبی انجام شده است.
وی در ادامه به بازدیدهای متعددی که از سوی مسئولین دستگاه های قضایی ، سازمان زندان ها و سایر نهادها از زندان مرکزی شیراز صورت پذیرفت اشاره کرد و گفت: در راستای کمک به رفع مشکلات و موانع زندان و آزادی زندانیان در بند مجازات از خیرین و مسؤولین نهادهای مختلف و تشکل های خیریه و خیرین نیک اندیشی که در امر آزادی زندانیان فعالیت دارند دعوت های متعددی انجام گرفت و به حمد الله نتایج قابل قبولی نیز به همراه داشت.
مدیر زندان مرکزی شیراز گفت: آمار حرفه آموزی و سواد آموزی در بین زندانیان زندان مرکزی شیراز روبه افزایش است و به این آمار نباید اکتفاد کرد اهتمام و جدیت بیشتر مسئولین زندان در تجهیز و گسترش کارگاه های آموزشی و شغل آموزی در تمامی اندرزگاه ها را خواستار شد و حمایت قاطع و جدی خود را از هرگونه طرح و یا برنامه ای که به بازگشت سعادتمندانه زندانیان کمک می کند، اعلام کرد.
در پایان این جلسه ، محمدی رییس زندان مرکزی شیراز ، ضمن آروزی آغاز سالی توأم با خیر و برکت و شادی برای همگان و آزادی زندانیان در بند مجازات ، بازگشت آنان به آغوش خانواده شان ، از زحمات و تلاشهای صورت پذیرفته کلیه کارکنان قدردانی کرد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*