اخبار کوتاه

نشست شورای اداری زندان های فارس برگزار شد/معاون پیشین سلامت، اصلاح و تربیت زندان های فارس قدردانی شد

مدیرکل زندان های فارس در جمع اعضای شورای اداری و برنامه ریزی زندان های استان ضمن قدردانی از معاون پیشین سلامت، اصلاح و تربیت زندان های استان گفت: زندانبانی ایران اسلامی و استان فارس در آغاز سال دوم از گام دوم انقلاب شاهد پیشرفت های قابل ملاحظه ای در حوزه اصلاح و تربیت زندانیان است.

اسحاق ابراهیمی گفت: مدیریت زندان، مدیریتی پیچیده و خاص است و آموزش های ضمن خدمت کارکنان و استفاده از دانش روز سازمانی باعث شده همه کارکنان زندان توانمند باشند.
وی اظهار داشت: خوشبختانه استان فارس توانسته در تربیت نیرو موفق عمل نماید و نگاه مسؤولین در سازمان نیز بر آن است که از توانمندی افراد در زندان ها به نحو شایسته استفاده نماید.
مدیرکل زندان های فارس افزود: استان فارس به دلیل گستردگی و تعداد مراکز اصلاحی و تربیتی، بستری مناسب برای کسب تجارب و دانش بیشتر همکاران است که با عنایت و توجه الهی و شایستگی های آقای کیشانی، ایشان از استان فارس به عنوان مدیرکل زندان های استان هرمزگان معرفی گردیده است.
ابراهیمی در ادامه ضمن تبریک انتصاب به وی گفت: مجموعه اداره کل زندان های فارس آمادگی همکاری و انتقال تجربیات در حوزه زندانبانی با مجموعه زندان های استان هرمزگان را دارد.
مدیرکل زندان های فارس خطاب به رؤسای زندان ها ادامه داد: سیاست کلان سازمان زندان ها، تأمینی و تربیتی است و ما به عنوان داعیه دار زندانبانی اسلامی باید فعالیت های اصلاحی و تربیتی را در سطح زندان های استان توسعه دهیم.
وی افزود: ارتقای امنیت و به موازی آن انجام برنامه های اصلاحی و تربیتی و بازپروری شخصیت زندانیان در زندان ها در اولویت قرار دارد.
ابراهیمی اضافه کرد: پیگیری پرونده قضایی زندانیان بلاتکلیف ومحکومین مالی، تعامل با مجموعه قضایی و بازدید هدفمند قضات از زندان ها در جهت پیشبرد اهداف سازمانی و کاهش جمعیت کیفری زندانیان باید مورد توجه رؤسای زندان ها قرار گیرد.
مدیرکل زندان های فارس ادامه داد: خوشبختانه طی یک ماه گذشته با استفاده از تأسیسات حقوقی پیش بینی شده در قانون و بازدید مستمر قضات از زندان ها، آمار زندانیان بلاتکلیف کاهش قابل ملاحظه ای داشته است.
ابراهیمی همچنین به برقراری نظم و انضباط در همه سطوح اداری تأکید کرد و گفت: ایجاد نظم و انضباط در مجموعه زندان، و داشتن تعهد و پایبندی به مسؤولیتی که برعهده همه ما گذاشته شده مورد توجه قرار گیرد.
وی ادامه داد: رئیس زندان نقش رهبری دارد و باید هنر بکارگیری از نیرو و صیانت از آنان را داشته باشد و مصداق امر به معروف و نهی از منکر این است که به منظور پیشگیری از آسیب، ابتدا به فرد خاطی تذکر داده شود.
مدیرکل زندان های فارس تأکید کرد: با آموزش مستمر و نظارت بر امور کارکنان، همه ما مسؤول و مکلف هستیم که کارکنان زیرمجموعه خود را حفظ و از آنان صیانت کنیم.
ابراهیمی یادآور شد: زندانبان نباید مقید به وقت و زمان باشد و باید همه امور محوله را به نحو احسن انجام دهد.
در ادامه از زحمات مصطفی کیشانی فراهانی معاون پیشین سلامت، اصلاح و تربیت زندان های فارس در طول خدمت در استان فارس با اعطای لوح سپاس توسط مدیرکل، مسؤولین ستادی و رؤسای زندان های استان قدردانی شد.
شایان ذکر است در پایان جلسه، از فعالان ستاد اقامه نماز زندان های فارس نیز با اهداء لوح سپاس قدردانی گردید.
لازم به ذکر است مصطفی کیشانی فراهانی اخیراً توسط ریاست سازمان زندان ها به عنوان مدیرکل زندان های استان هرمزگان معرفی شده است.
نشست شورای اداری و برنامه ریزی زندان های استان با حضور مدیرکل زندان های فارس، معاونین، مسؤولین ستادی و رؤسای زندان های تابعه استان، مدیر نمایندگی ستاد دیه فارس، مدیر بنیاد تعاون زندانیان و مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان شیراز در سالن اجتماعات اداره کل زندان ها برگزار شد./ انتهای خبر


نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*