نشست شورای اداری و برنامه ریزی زندان های فارس برگزار شد

نشست شورای اداری و برنامه ریزی زندانهای فارس با حضور مدیرکل زندان های فارس، مسئولین ستادی، رؤسای زندان ها، مدیرنمایندگی بنیاد تعاون زندانیان فارس و مدیر نمایندگی ستاد دیه فارس در سالن اجتماعات اداره کل زندان ها برگزار شد.

سید حشمت اله حیات الغیب مدیر کل زندان های فارس در نشست شورای اداری و برنامه ریزی زندان های استان در جمع رؤسای زندان ها ضمن قدردانی از تلاش های شبانه روزی کارکنان در زندان ها گفت: تلاش شما عزیزان سخت کوش در عرصه های مختلف زندانبانی، ستودنی است و در بازدید سرپرست معاونت امنیتی و انتظامی سازمان زندان ها از ۷ زندان استان، خوشبختانه وضعیت زندان ها را مطلوب و منطبق با اصول زندانبانی اسلامی ارزیابی کردند.
مدیر کل زندان های فارس افزود: تعامل خوبی با مجموعه قضایی استان وجود دارد و این ارتباط و هماهنگی مطلوب بین زندان ها با مجموعه قضایی، مورد ارزیابی مسئولین سازمان قرار گرفته است.
وی افزود: اولین اولویت سازمان، کاهش هدفمند جمعیت کیفری براساس اولویت های دهگانه سازمان است و در تعامل با مراجع قضایی،توجه به دستورالعمل کاهش جمعیت کیفری ریاست معظم قوه قضائیه بایدسرلوحه امور قرار گیرد.
حیات الغیب تأکید کرد: زندانیان جرایم مالی و غیرعمد با مبالغ بدهی پایین نباید در زندان ها بمانند و آمار زندانیان جرایم غیرعمد و شوراهای حل اختلاف باید مورد بررسی قرار گیرد تا زندانیان واجد شرایط تعیین تکلیف شوند.
مدیر کل زندان های فارس ادامه داد: توسعه و بازسازی زندان ها از دیگر اولویت های سازمان زندان ها است و با درنظر گرفتن اولویت فضاسازی، همه زندان های استان بازسازی و بهسازی شده اند و در این زمینه ۴۰ هزار مترمربع به فضای فیزیکی زندان ها اضافه شده و ۱۲۰ هزار متربع فضا، بازسازی و بهسازی شده است.
وی افزود: سوله کارگاهی در زندان کازرون و فاز جدید در زندان مرودشت راه اندازی و یکی از اندرزگاه های سابق در مرودشت به کارگاه اشتغال تبدیل شده است.
حیات الغیب گفت: در حوزه های مختلف به نقطه مطلوبی دست یافته ایم اما به این اقدامات نباید بسنده کرد.
مدیر کل زندان های فارس ادامه داد: ارتقا و توسعه منابع انسانی، توسعه فناوری اطلاعات و تجهیز زندان ها به دوربین مداربسته از دیگر اولویت هاست.
وی اضافه کرد: در زمینه توسعه دوربین های مداربسته، اقدامات امنیتی خوبی صورت گرفته است و امنیت پایدار، افزایش ضریب امنیتی اماکن عمومی، ارتقای سلامت زندان در همه زندان هاو سرکشی از مراکز درمانی و نظارت در اعزام و بدرقه مورد تأکید است و در راستای ایجاد و ارتقای امنیت، رزمایش های مشترک با یگان های نظامی و انتظامی به صورت مستمر برگزار شود.
حیات الغیب ادامه داد: مهارت های اساسی و خدمات حمایتی به خانواده زندانیان ارتقاء یابد و رؤسای زندان ها در بحث انجمن ها، حضور فعال داشته باشند و همکاری با بنیاد تعاون، ستاد دیه، مرکز مراقبت و انجمن حمایت را مورد توجه جدی قرار گیرد.
مدیرکل زندان های فارس یادآور شد: ملاقات های چهره به چهره با زندانیان و بررسی مشکلات آنان در دستور کار قرار گیرد و بازدیدها هدفمند و در جهت رفع مشکلات زندانیان باشد وبازرسی ها به صورت مستمر انجام گیرد.
وی ادامه داد: فعالیت های سوادآموزی، ورزشی،مددکاریو کلاس های مشاوره و روان درمانی،کتاب و کتابخوانی بین زندانیانتقویت،و حقوق و دستمزد زندانیان اشتغال به کار، و فرایند آزادی مشروط و اعسار زندانیان واجد شرایط بررسی و پیگیری شود.
در ابتدای نشست، رؤسای زندان های مرکزی شیراز، مجتمع حرفه آموزی و کاردرمانی شیراز، مرودشت، داراب، جهرم و فسا در حوزه های اشتغال و حرفه آموزی و اقدامات امنیتی صورت گرفته در زندان ها گزارشی ارائه کردند.
شایان ذکر است اعضای شورای اداری استان به همراه مدیرکل زندان ها از کانون اصلاح و تربیت شیراز و مجتمع حرفه آموزی و کاردرمانی شیراز بازدید و با مددجویان کانون و زندانیان مجتمع ملاقات چهره به چهره داشتند و مشکلات آنان را بررسی کردند.
نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*