نشست فصلی فرماندهان یگان حفاظت زندان های فارس برگزار شد

نشست فرماندهان یگان حفاظت زندان های فارس با حضور معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های فارس، فرمانده یگان حفات زندان های استان در سالن کنفراس شهید دستغیب اداره کل زندان ها برگزار شد.
مصطفی کیشانی معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های فارس در جمع فرماندهان یگان حفاظت زندان های استان با اشاره به نکات اخلاقی از نهج البلاغه گفت: فرماندهان باید نکات اخلاقی؛ عدالت محوری، منافات نداشتن رفتار اطلاعاتی با رفتاردوستانه و صادقانه صداقت، وفای به عهد، راز داری، روشن کردن راه درست از نادرست،جلوگیری از اختلاف،حرمت فرماندهی و جسارت حقیقت گویی نیروها و دور کردن چاپلوسان، نظارت و حساسیت در مقابل خیانت مدنظر داشته باشند.
معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های فارس افزود: یگان حفاظت سازمان زندان ها، حساس ترین و بزرگترین یگان در بین دستگاه های دولتی است.
وی اضافه کرد: بکار گیری نیروهای متخصص آموزش دیده در یگان، کنترل و برقراری نظم و امنیت، کنترل در ورود اشیاء ممنوعه به داخل زندان ها، دقت در اعزام و بدرقه زندانیان، فراهم نمودن امنیت و ایجاد زمینه مناسب برای اجرای برنامه های اصلاحی و تربیتی در زندان ها از اهم وظایف یگان حفاظت می باشد.
کیشانی ادامه داد: کار یگان حفاظت، بسیار حساس، مهم و با اهمیت است کادر یگان حفاظت باید در عین حالی که وظیفه حفاظت فیزیکی و اعزام وبدرقه را به عهده دارد باید مربی اخلاق و نماد اصلاح وتربیت باشد.
معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های فارس افزود: نگهبانی و حراست از امنیت زندان ها و هدایت، مدیریت پرسنل وظیفه و امر خطیر نظارت بر امور واحد حفاظت، نیاز به تعهد و مسئولیت پذیری دارد.
وی ادامه داد: یگان حفاظت زندان بیدار و هوشیار، مایه قوت قلب زندانبان و عوامل داخلی و تربیتی هستند.
کیشانی افزود: فرماندهان حفاظت باید بر ارتقاء دانش و اطلاعات تخصصی و کاربردی خود بیافزایند. آسیب ها را در زندان ها شناسایی کنند و راه های پیشگیری از آن را با تدبیر مدیریت کنند.
معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های فارس تأکید کرد: توجه به مسائل فرهنگی و مذهبی بویژه نماز و قرآن در بین سربازان وظیفه و پرسنل کادر مورد توجه جدی قرار گیرد.

سرهنگ دوم رضا فرحناکی فرمانده یگان حفاظت زندان های فارس در این نشست مسائل حفاظتی و امنیتی را مورد تأکید قرار داد و گفت: علاوه بر ارتقای امنیت، اردوها و مسابقات فرهنگی ، ورزشی و تفریحی در راستای ارتقاء روحیه خدمتی کارکنان کادر و وظیفه به صورت ماهیانه پیگیری و اجرا شود و رسیدگی به مشکلات کارکنان وظیفه در اولویت کاری فرماندهان قرار گیرد.
فرمانده یگان حفاظت زندان های فارس افزود: رزمایش ها ی فرضی و طرح احضار کارکنان به منظور ارتقاء سطح آمادگی و رفع نواقص بصورت فصلی برگزار شود.
فرحناکی ادامه داد: فرماندهان یگان در امر آموزش کارکنان یگان حفاظت اهتمام ویژه داشته باشند و زمان مؤثر را در محل کار افرایش دهند نه زمان حضور.
در ادامه کارگاه آموزشی آیین تشریفات به صورت عملی در محوطه مرکز آموزش زندان های استان با حضور کلیه فرماندهان یگان حفاظت زندان های استان برگزار گردید.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*