اخبار کوتاه

نشست مشترک بین بنیاد تعاون زندانیان، مرکز تجارت جهانی صنایع دستی فارس و زندان مرکزی شیراز در راستای اشتغالزایی برای زندانیان برگزار شد

به منظور کمک به معیشت خانواده زندانیان دربند مجازات حبس، نشست مشترکی بین سالاری مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان استان، دکتر قدرت معاون مرکز تجارت جهانی صنایع دستی فارس، کاظمی کارفرمای تولید و صادرات فرش دستباف و یدالله علیرضا نژاد سرپرست زندان مرکزی برگزار شد.
در این نشست سرپرست زندان مرکزی شیراز ضمن اشاره به درآمد زا بودن تولید فرش دستباف، فراگیری و حمایت از اشتغال را بهترین فرصت برای زندانیان و خانواده های آنان برای برون رفت از مشکلات معیشتی و اقتصادی دانست و از حمایت های همه جانبه خود از ترویج این صنعت در میان زندانیان زندان مرکزی شیراز به خصوص بانوان خبر داد و خواستار حمایت بنیاد تعاون زندانیان فارس و بخش خصوصی در راستای نیل به این هدف گردید.
در ادامه مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان فارس، از حمایت های همه جانبه بنیاد در زمینه آموزش و ترویج صنعت فرش بافی و کمک به فروش آن خبرداد.
دکتر قدرت معاون مرکز تجارت جهانی صنایع دستی فارس، ضمن ابراز خرسندی از اجرای این طرح در بین زندانیان خاطر نشان کرد: در میان اساتید صنایع دستی استان عده ای از آنان ، زندانیان سابق بوده اند که پس از آزادی از زندان به این حرفه ادامه داده و موفقیت های چشمگیری داشته اند.
وی از حمایت خود از تولیدات فرش زندانیان و ارائه آن به بازارهای داخلی و حتی بین المللی خبر داد.
در ادامه از کارگاه های تولید فرش دستبافت مستقر در زندان مرکزی شیراز بازدید به عمل آمد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*