نشست هم اندیشی مسئولین فرهنگی زندان های فارس برگزار شد

معاون سلامت ، اصلاح و تربیت زندان های فارس با حضور در جمع مسؤولین فرهنگی استان گفت :اهمیت به موضوع فرهنگی در مجموعه زندان ها باید سرلوحه کارها قرار گیرد .کسانی که در زمینه فرهنگی کار می کنند در مرحله اول باید بر این باور برسند که خود مسئول فرهنگی هستند و بر این عقیده باشند که توانایی این کار را دارند.

مصطفی کیشانی افزود:همه مسئولین فرهنگی باید به خود باوری برسند و این را در خود نهادینه کنند مسئولیت فرهنگی کار بسیار سخت، مشکل و حساس مخصوصاً در زندان ها می باشد. کار و فعلیت فرهنگی سال ها یعد بر روی زندانی اثر لازم را بر جا می گذارد.
وی تصریح کرد: هر چه در زندان ها کار فرهنگی، اشتغال و حرفه آموزی صورت گیرد آسیب در زندان ها کمتر می باشد مسئولین فرهنگی باید در تمامی زمینه ها، صاحب نظر باشند.
کیشانی تاکید کرد: در زندان ها برگزاری مراسم های مذهبی و اعیاد باید به صورت مستمر اجرا شود و در این مراسم ها با حضور حداکثری زندانیان را سهیم کنیم و نشاط روحی را در بین آنان ایجاد و خود زندانیان نیز باید در این موضوع همکاری داشته باشند.
معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های فارس خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه فعالیت های فرهنگی در زمینه های مختلف خصوصاً اجرای مسابقات به صورت منطقه ای در سال جاری در حال اجرا می باشد شایسته است مسؤولین فرهنگی نگاه ویژه ای در این رابطه داشته باشند که با یک حرکت عظیم و تلاش مضاعف، شاهد تحول بزرگ فرهنگی و تربیتی در زندان ها در سطح کشور باشیم.
این مقام مسئول ادامه داد: ارتباطمان را با ارگان ها، ادارات، حوزه های علمیه و مراکز فرهنگی شهرستان ها تقویت کنیم و در خصوص برنامه های صورت گرفته گزارش ارائه و اقدام لازم صورت پذیرد و انعکاس فعالیت های فرهنگی و تربیتی زندان ها در سطح استان مورد انتظار است.
وی در پایان گفت: تمامی مسئولین فرهنگی زندان های فارس دارای پتانسیل های بالقوه هستند که با مدیریت صحیح و مناسب می توانیم در جهت پیشرفت اهداف فرهنگی سازمان زندان ها و خروجی مناسب که همان اصلاح وتربیت زندانیان است گام برداریم.
در ادامه رئیس اداره فرهنگی اداره کل زندان های فارس گفت:جایگاه مسئولین فرهنگی جایگاه مهمی است انتظار است که مسئولین فرهنگی نسبت به سال های گذشته بهتر و پیشتاز باشند.
وی افزود :در سال های گذشته توفیقات بسیاری نصیب زندان های فارس در سطح کشور شده است و کسب رتبه های برتر کشوری با تلاش و کوشش همکاران محقق شده است.
کریمی در پایان گفت:سازمان زندان های کشور سه هدف کلی کاهش آسیب، کاهش نرخ باز گشت و اصلاح و تربیت زندانیان را دنبال می کند.
نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*