اخبار کوتاه

نوروزی مدیرکل ارزیابی عملکرد، بازرسی و پاسخگویی به شکایات سازمان زندان های کشور: فعالیت های فرهنگی و قرآنی در زندان فسا ستودنی است

نوروزی مدیر کل ارزیابی عملکرد، بازرسی و پاسخگویی به شکایات سازمان زندان های کشور با حضور مهندس محمودی از مدیران معاونت راهبردی قوه قضائیه و اسحاق ابراهیمی مدیر کل زندان های فارس از زندان فسا بازدید کردند.
هیأت بازدید کننده ابتدا از قسمت های مختلف زندان اعم پروژه های در حال ساخت، تکمیل دیوار پیرامونی در حال ساخت، نمازخانه، آشپزخانه و اندرزگاه های زندان بازدید کردند.
مدیر کل ارزیابی عملکرد، بازرسی و پاسخگویی به شکایات سازمان زندان های کشور در جمع زندانیان اندرزگاه قرآن زندان فسا گفت: فعالیت های فرهنگی، قرآنی و همچنین هنری در زندان ستودنی است.
اسماعیل نوروزی افزود: ارتقاء سطح علمی و آموزشی زندانیان در زمینه های مختلف از اولویت های سازمان زندان هاست و با توجه به تفاهم نامه های منعقد شده با آموزش و پرورش بسترهای لازم برای ادامه تحصیل همه زندانیان فراهم شده است و شما نیز باید به این مهم توجه و با کارکنان زندان همکاری نمایید.
وی اظهار داشت: زندان ها در تأمین امنیت جامعه نقش مهمی دارند و اصلی ترین رسالت سازمان زندان ها پس از نگهداری زندانیان، اصلاح و تربیت آنان است که این مهم جز با افزایش آگاهی ها و ارتقاء آموزه های دینی میسر نمی گردد.
مشاور رئیس سازمان زندان ها تأکید کرد: از فضاهای معنوی و کارگاهی ایجاد شده به منظور ارتقای شخصیت خود استفاده کنید تا پس از آزادی بتوانید به خانواده خود و جامعه خدمت نمایید.
در ابتدای این بازدید رئیس زندان فسا طی گزارشی گفت: ارتقاء سطوح آموزشی منجمله آموزش قرآن، احکام ، اصول عقاید، مهارت های اساسی زندگی، مهارت های فنی و حرفه ای در رشته های مختلف از جمله برنامه های مهم و قابل اجرا در این زندان می باشد.
جلال زراعتی افزود: در موضوع قرآن آموزی، در حال حاضر تعداد ۳۱۰ نفر از زندانیان در رشته های روخوانی، روان خوانی، مفاهیم، تفسیر، تجوید قرآن مشغول هستند و تعداد ۱۷۰ نفر از زندانیان حافظ ۱ جزء تا ۱۰ جزء می باشد.
وی اضافه کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد ۲۱۷ گواهینامه قرآنی از طرف دارالقرآن سازمان تبلیغات اسلامی برای زندانیان صادر گردیده است.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*