همایش فعالان و یاوران حوزه نماز و امر به معروف و نهی از منکر زندان مرکزی شیراز برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی شیراز، به مناسبت ماه مبارک رمضان همایش فعالان و یاوران حوزه نماز و امر به معروف و نهی از منکر زندان مرکزی شیراز با حضور معاون سلامت و اصلاح و تربیت ، مسئولین اداره فرهنگی تربیتی و مددجویان عضو شوراهای نماز و امر به معروف و نهی از منکر زندان مرکزی شیراز در سالن اجتماعات اداره فرهنگی تربیتی برگزار شد .

علی آزاد مهر معاون سلامت و اصلاح و تربیت زندان مرکزی شیراز ضمن تبریک ماه مبارک رمضان ، داشتن علم و آگاهی کافی از شرایط امر به معروف و نهی از منکر را لازم و ضروری دانست و بیان داشت: چنانچه در برخورد با افراد هنجار شکن و یا ناآگاه و کم آگاه از اصول و مبانی دینی و اعتقادی، امر به معروف و نهی از منکر رعایت نگردد و فرد آمر یا ناهی بدون در نظر گرفتن حیطه وظائف و مسئولیت های خویش اقدام به عمل نماید نتیجه مطلوب حاصل نخواهد شد بلکه فرد مورد خطاب و امرو نهی نیز در مسیر درستی قرار نخواهد گرفت .
آزاد مهر ضمن قدردانی از مسئولین اداره فرهنگی تربیتی و شوراهای نماز و امر به معروف و نهی از منکر و مددجویان عضو آن، تداوم حرکتهای مثت و سازنده ای از این قبیل ، علی الخصوص در بحث نمازهای جماعت ، توفیق همگان را از خداوند متعال خواستار شد. .
در ادامه حجت الاسلام خادمی امر به نماز علی الخصوص اول وقت و جماعت را امری واجب و از فرائض دینی برشمرد و هرگونه عمل خیر و یا باقیات و صالحاتی را بدون مهم شمردن فریضه نماز و اهمیت بدان مردود و غیر قابل قبول برشمرد و افزود: قبولی نماز حکم نمره انضباط شخص دیندار را دارد و تا فرد در امور معنوی خود نماز را مهم نشمارد در جایگاه صالحان و نیکان قرار نخواهد گرفت .
حجت الاسلام فرزاد مقام دبیر ستاد اقامه نماز و امر به معروف و نهای از منکر زندان مرکزی شیراز نیزاز دیگر سخنران این مراسم خواستار توجه بیشتر به دعوت از سایر مددجویان به شرکت در نماز های اول وقت جماعت و فرائض دینی گردید.
اجرای گروه سرود عاشقان ولایت مدرسه قرآن و عترت زندان مرکزی شیراز و تقدیر از یاوران نماز و آمران به معروف و ناهیان از منکر از دیگر برنامه های این دوره از همایش بود .
شایان ذکر است این دوره از همایش به همت اداره فرهنگی تربیتی زندان مرکزی شیراز برگزار گردید .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*