همزمان با سوم محرم؛ مراسم زیارت عاشورا در کانون اصلاح و تربیت شیراز با حضور مدیرکل زندان های فارس برگزار شد

مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان همزمان با روز سوم محرم به یاد کوچک بانوی کربلا؛ حضرت رقیه(س)، با حضور سیدحشمت اله حیات الغیب مدیرکل زندان های فارس، مصطفی کیشانی معاون سلامت، اصلاح و تربیت، علی اکبر منصوری رئیس مجتمع حرفه آموزی و کاردرمانی شیراز، شکر اله آسیایی مدیر کانون اصلاح و تربیت و دیگر عاشقان و عزاداران حضرت اباعبدالله الحسین(ع) همراه با قرائت زیارت عاشورا و مداحی و سینه زنی مداح اهل بیت(ع) مسلم اسکندری در کانون اصلاح و تربیت شیراز برگزار شد.

سید حشمت اله حیات الغیب مدیرکل زندان های فارس در جمع مددجویان با تأکید بر اهمیت نماز و امر به معروف و نهی از منکر گفت: امام حسین (ع) هدف از قیام خودشان را در قسمتی از وصیتی که به برادرشان محمد حنفیه کردند، این‌گونه بیان کرده اند: «من نه از روی خودخواهی و یا برای خوشگذرانی و نه برای فساد و ستمگری از شهر خود بیرون آمدم، بلکه هدف من از این سفر امر به معروف و نهی از منکر و خواسته ام از این حرکت اصلاح مفاسد است و احیای سنت و قانون جدم رسول خدا (ص) و راه و رسم پدرم علی بن ابیطالب (ع) است».
مدیرکل زندان های فارس اظهار داشت: اقامه نماز ظهر عاشورا و برگزاری آن به صورت نماز جماعت، اهمیت نماز جماعت را برای مسلمانان نشان می دهد و آشکارترین پیام عملى امام حسین(ع) به پیروان خویش اقامه نماز جماعت است.
وی افزود: همه ما باید از سیره و گفتار امام حسین‌(ع) پیروی کنیم، و کسی که از امام حسین(ع) پیروی کند یعنی سیره و گفتار و رفتار پیامبر‌(ص) را عمل کرده است؛ و در ماه محرم که ماه حزن و اندوه امام حسین‌(ع) است، لازم است رفتار و گفتار ائمه اطهار را در زندگی خود جاری کرده و به دنبال انجام کارهای پسندیده و شایسته در اجتماع باشیم.
حیات الغیب خطاب به مددجویان تأکید کرد: با شرکت در برنامه های فرهنگی و تربیتی، زمینه اصلاح و بازگشت خودتان را به جامعه فراهم کنید.
شایان ذکر است به مناسبت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله‌الحسین علیه‌السلام و یاران باوفای آن حضرت، مراسم عزاداری دهه اول محرم با حضور مداح اهل بیت، مدیرکانون، کارکنان و مددجویان به مدت ۱۰ روز در کانون اصلاح و تربیت شیراز برگزار می‌شود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*