اخبار کوتاه

هم اندیشی اجرای پروتکل های بهداشتی با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی فارس در زندان مرکزی شیراز برگزار شد

کارشناسان بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز به منظور بررسی شرایط بهداشتی زندان و اقدامات صورت گرفته در خصوص پیشگیری از بیماری کرونا و چگونگی اجرای دستورالعمل های مربوط به ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا، از زندان مرکزی شیراز بازدید کردند.
در این بازدید که با حضور مدیر زندان مرکزی از پوسته داخلی و بهداری زندان و کارگاه تولید ماسک صورت گرفت گزارش اقدامات انجام شده و عملکرد مدیریت بیماری کرونا توسط کارشناسان زندان ارائه شد.
مدیر زندان مرکزی شیراز گفت: برخورداری از خدمات بهداشتی، درمانی حقوق همه انسان ها است و در زندان مرکزی اقدامات مناسبی در جهت تامین سلامت جسم و روان زندانیان و همکارانمان صورت گرفته است.
روح الله رضایی دانا افزود: سلامتی یک پدیده پویا و فرآیندی است که دائما در حال تغییر می باشد و همه عوامل انسانی و محیطی زندگی بر آن موثر است این مجموعه نیز با بروز کردن امکانات به ویژه در زمان شروع بیماری منحوس کرونا اقداماتی ارزنده ای را ارائه کرده تا با اجرای دقیق پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی از ورود این ویروس و انتشار آن در میان زندانیان جلوگیری گردد و این فعالیت ها تا پایان از بین رفتن این ویروس ادامه خواهد داشت. وی اضافه کرد: اقدامات بهداشتی نه تنها در زمان اضطرار بلکه در کلیه روزهای سال با برنامه ریزی دقیق بهداشت محیط زندان در حال انجام است تا از بروز بیماری های واگیر جلوگیری به عمل آید.
در پایان کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی ضمن مثبت ارزیابی کردن اقدامات انجام شده در مجموعه زندان مرکزی شیراز اظهار داشتند که فعالیت های یاد شده به عنوان نمونه، قابلیت ارائه به ارگان های جمعیت محور دیگر را دارد.
این نشست با حضور کارشناسان بسیج ملی مقابله با کرونا ویروس دانشگاه علوم پزشکی شیراز؛ محسن علی اکبرپور معاون مدیریت سلامت جمعیت خانواده و مدارس، خوبیار جعفری رییس گروه سلامت نوجوانان،جوانان و مدارس، احمدرضا رضایی کارشناس گروه مبارزه با بیماری های واگیر، صالح نصیری کارشناس گروه سلامت کار و علی جلالی کارشناس بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی شیراز و روح اله رضایی دانا مدیر زندان مرکزی شیراز، مهران زارع کارشناس بهداشت و درمان زندان های فارس و علی حبیب آگهی مسؤول بهداری زندان در زندان مرکزی شیراز برگزار شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*