وجود ۴۰ زن زندانی جرائم غیرعمد در فارس/ خیرین و مردم برای آزادسازی این زنان تلاش کنند

مدیرعامل ستاد دیه استان فارس از وجود ۴۰ زن زندانی جرائم غیرعمد در فارس خبر داد و گفت: خیرین و مردم برای آزادسازی این زنان تلاش کنند.
صغر تراب پور، مدیرعامل ستاد دیه استان فارس، در اولین نشست مشاورین امور بانوان سازمان های اجرایی در سال جاری با موضوع برنامه ریزی و هماهنگی برای اجرای طرح گلریزان آزادی زنان زندانی جرائم غیر عمد، در محل استانداری فارس برگزار شد، با اشاره به اینکه ستاد دیه فرا تشکیلاتی عمل می کند، گفت: متاسفانه آمار زندانیان فارس در کشور در صدر است.

وی با اشاره به اینکه در تهران بزرگ ۲۷ زندانی زن جرائم غیر عمد وجود دارد و این درحالی است که در فارس این رقم برابر با ۴۰ نفر است، یادآور شد: کل زندانیان جرائم غیر عمد فارس، یک هزار و ۲۰۰ نفر است که ۴۰ نفر از آن را بانوان تشکیل می دهند.

تراب پور با اشاره به اینکه وجود زنان زندانی آن هم برای جرائم غیر عمد، به هیچ وجه مناسب و زیبنده نیست، اضافه کرد: من دست استمداد به سوی مردم و خیرین دراز می کنم چرا که این ۴۰ نفر به خاطر ۴۹ میلیارد ريال زندانی هستند، خیرین می توانند تشریف آورده و راستی ازمایی کنند و پرونده ها را مشاهده کنند و اگر ۵۰ درصد این مبلغ فراهم شود، ستاد دیه هم نیمی از مبلغ را تخفیف خواهد گرفت چرا که سال گذشته ۶۴۰ میلیارد ريال بدهی بالغ بر ۶۰۰ زندانی بود که نیمی از این مبلغ تخفیف گرفته شد.

مدیر عامل ستاد دیه فارس با یادآوری اینکه همه ساله گلریزان ستاد دیه برگزار می شود و باید این مسئله با عمق وجود حس شود که درد بزرگی است که مادر به خاطر جرم غیر عمد در زندان بسر ببرد، یادآور شد: خیرین و مردم می توانند مبلغ اهدایی خود را به حساب شماره ۱۱۹۹ بانک رسالت ویژه آزادسازی بانوان جرائم غیر عمد واریز کنند، این مهم از طریق درگاه اینترنتی هم شکل می گیرد.

وی با اشاره به اینکه موصوع پیشگیری هم از جمله مواردی است که باید مدنظر قرار گیرد، افزود: طرحی برای ازادسازی زنان زندانی جرائم غیرعمد از میلاد حضرت زهرا (س) شروع شده تا پایان خردادماه ادامه خواهد داشت و در نهایت به گلریزان منجر خواهد شد و یک همت عالی تری نیاز است که تا گلریزان، تمامی زندانیان جرایم غیر عمد آزاد شوند.

تراب پور با تاکید بر اینکه ماه رمصان نزدیک است که اجرای طرح «احیای عاطفه ها» را شاهد خواهیم بود، اظهار داشت: برخی مساجد دارای خیریه هستند و در تلاش هستیم طرح «هر مسجد، هر خیریه، یک آزادی» را شاهد باشیم و برنامه هایی در صدا و سیما برای جلب مشارکت و خیریه مردم خواهیم داشت.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*