اخبار کوتاه

کارکنان زندان فیروزآباد با امام جمعه این شهرستان دیدار کردند

به منظور گرامیداشت هفته قوه قضائیه،کارکنان زندان فیروزآباد با امام جمعه و نماینده ولی فقیه در این شهرستان دیدار کردند.
امام جمعه فیروزآباد در دیدار با کارکنان زندان فیروزآباد گفت: اصلاح و تربیت نادمین مهم و اثرگذار است و لازم است تا در این زمینه قدم های بلندتری برداریم.
حجت الاسلام هاشم زاده افزود: یکی از مهمترین نیازهای شهرستان فیروزآباد، با توجه به اینکه زندان قدیمی و در بافت شهری قرار دارد ساخت زندان جدید فیروزآباد است که در این زمینه بودجه تخصیص یافته و لازم است تا رئیس زندان نسبت به پیگیری و شروع به ساخت زندان جدید اقدام نماید.
رئیس زندان نیز ضمن ارائه عملکرد یکساله زندان اظهارداشت: اصلاح و تربیت نادمین از اولویت های مهم سازمان زندان ها است و عملیات احداث آن بزودی آغاز می شود.
در دیداری جداگانه رئیس دادگستری فیروزآباد و تعدادی از قضات از زندان این شهرستان بازدید و اظهار داشت: قوه قضائیه از نهادهای حساس و تأثیرگذار است و لازم است تا همکاران قضایی با همکاری و همدلی به امر احقاق حق مظلومان بپردازند.
رئیس دادگستری فیروزآباد شروع به ساخت ساختمان زندان جدید فیروزآباد را از ضروریات دانست و گفت: باید مسئولین نسبت به این مهم همت نمایند و با مجموعه زندان همکاری نمایند تا برای اصلاح و تربیت زندانیان از فضای کافی و استاندارد لازم برخوردار باشیم.
دادستان دادسرای فیروزآباد نیز در دیدار چهره به چهره با محکومین گفت: در راستای دستورالعمل کاهش جمعیت کیفری، درطول یکسال گذشته تسهیلات قضایی مرخصی ۸۹۰ مورد، آزادی مشروط ۱۵مورد، تعلیق مجازات۲۳ مورد، تبدیل به باز و نیمه باز ۶۵ مورد و تخفیف مجازات ۴۴ مورد به محکومین واجد شرایط اعطاء شده است.
قابل ذکر است در این بازدید، حافظ محمدی دادستان، شش بلوکی رئیس اجرای احکام مدنی، هادی صادقی قاضی شعبه۱۰۲، روستا رئیس شعبه ۱۰۱، هادی دهقان (قاضی شعبه حقوقی) ، انصاری و محمودی دادیاران دادسرا حضور داشتند که ضمن بررسی پرونده قضایی ۸۲ نفر زندانی، زمینه اعطای مرخصی به۱۹ نفر، تمدید مرخصی ۱۴ نفر، نیمه باز ۸ نفر، باز ۳ نفر فراهم گردید و وضعیت قضایی ۱۹ نفر نیز از بلاتکلیفی مشخص شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*