اخبار کوتاه

کارگاه آموزشی ویژه خانواده زندانیان زیرپوشش انجمن حمایت زندانیان شیراز برگزار شد

مصطفی کیشانی معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های فارس در کارگاه آموزشی که ویژه خانواده زندانیان در تالار آزادی شیراز برگزار شد گفت: زندانیانی که به هر دلیل، مدتی را باید دور از خانواده بوده و تحمل کیفر نمایند قادر به تأمین نیازهای معیشتی خانواده نیستند خانواده این زندانیان به اقشار آسیب پذیر جامعه افزوده می شوند و نیازمند حمایت هستند.
کیشانی افزود: فرهنگ سازی در جامعه درخصوص کمک به این خانواده ها باید نهادینه شود و یکی از مؤسسات که نقش مؤثر و اساسی در حمایت مادی و معنوی از این خانواده ها دارد انجمن حمایت از زندانیان است.
وی اضافه کرد: سطح فرهنگ عمومی جامعه باید به سمتی سوق داده شود که اولاً کمتر شاهد وقوع بزهکاری در اجتماع باشیم و ثانیاً اگر برای فردی مشکلی پیش آید به حمایت مادی و معنوی از او و خانواده وی بپردازیم و از نظر اسلام و ائمه معصومین(ع) نیز خانواده زندانیان نباید مجازات شوند.
معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های فارس ادامه داد: امروز همه ما باید حمایت از خانواده زندانیان را سرلوحه کار خود قرار داده تا وقوع بزهکاری و آسیب های اجتماعی در جامعه نیز کاهش یابد.
کیشانی یادآور شد: همه مردم و مسؤولین باید تلاش کنیم در بازسازی شخصیت و اصلاح و ارشاد زندانیان نقش خود را به طور صحیح اجرا نمائیم.
وی تأکید کرد: انجمن حمایت از زندانیان باید در آموزش خانواده ها و توانمندسازی آنان با جدیت مسائل را پیگیری و اجرا نماید و این امر با کمک خیرین، نهادها و ارگان های مرتبط امکان پذیر است.
محمود قربانی مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان شیراز گفت: در آستانه سال جدید با مشارکت و همراهی خیرین و نیک اندیشان شیرازی و تصویب هیأت مدیره انجمن حمایت، علاوه بر مستمری ماهیانه در مجموع مبلغ ۲۵۰میلیون تومان بایت عیدی و سبدکالا به حساب خانوارهای نیازمند واریز شد.
وی تأکید کرد: کارگاه های آموزشی در زمینه کنترل آسیب های اجتماعی، ارتقاء مهارت های اخلاقی و زندگی و پیشگیری از طلاق و گرایش به مواد مخدر برگزار شده است.
شایان ذکر است کارگاه آموزشی ویژه خانواده زندانیان زیرپوشش انجمن حمایت زندانیان شیراز طی دو مرحله با حضور بیش از ۴۰۰نفر از خانواده زندانیان برگزار شد.نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*