اخبار کوتاه

کاشفی دادیار ناظر بر زندان های شیراز در جمع کارآموزان دوره آموزش مدیریت زندان: زندانبان نیستم اما زندانبانی را یک هنر می دانم

دوره آموزشی عملی مدیریت زندان با حضور دکتر رمضانیان عضو هیئت علمی دانشگاه علوم قضایی تهران، پاکیده معاون دفتر آموزش و پژوهش سازمان زندان ها و جمعی از رؤسای زندان ها و کارکنان مشمول این دوره آموزشی از زندان های سراسر کشور دومین روز در مجتمع حرفه آموزی و کاردرمانی شیراز برگزار شد و کارآموزان از بخش های مختلف مجتمع بازدید و با اقدامات این مرکز آشنا شدند.
در ادامه بازدید کاشفی دادیار ناظر بر زندان های شیراز گفت: در این مرکز اصلاحی و تربیتی متهمین و محکومین مواد مخدر، نگهداری می شوند و حضور و بازدید شما می تواند تجربه خوبی برای پیشبرد امور و انتقال تجربیات و اصلاح و تربیت زندانیان سراسر کشور باشد.
وی افزود: مطابق دستورالعمل های سازمانی و تأکیدات ریاست قوه قضائیه، در این مرکز محکومین از متهمین تفکیک شده اند و هرگونه تسهیلات قضایی اعم از اشتغال، مرخصی، نظام نیمه آزادی، آزادی مشروط و تعلیق از طریق شورای طبقه بندی انجام می شود.
کاشفی تأکید کرد: تلاش مجموعه قضایی در زندان این است که مجازات بنابر اصل شخصی بودن انجام شود و آسیب متوجه خانواده های زندانیان نگردد.
دادیار ناظر بر زندان های شیراز اظهار داشت: شعار سازمان زندان ها این است که یک انسان احیاء شود و مصداق بارز آیه شریفه و من احیاها فکانما احیاء الناس جمیعا این است که این فرد را با سلامت کامل به جامعه بازگردانیم در این صورت است که توانسته ایم موفق عمل کنیم.
وی تأکید کرد: زندانبان نیستم اما زندانبانی را یک هنر می دانم و اعتقادم این است که اگر تجربه و علم درکنار هم باشند اما هنر بکارگیری علم و تجربه نباشد بی فایده است.
کاشفی ادامه داد: مجموعه قضایی و زندان در کنار یکدیگر، خانواده بزرگی هستیم و قرار است عده ای را در این مرکز درمان کنیم اگر توانستیم این هنر را با کمک یکدیگر اجرا کنیم رسالت خود را به خوبی انجام داده ایم.
دادیار ناظر بر زندان های شیراز با تأکید بر رعایت حقوق شهروندی در زندان و حفظ کرامت انسانی زندانیان در جمع کارآموزان یادآور شد: شبانه از زندان ها بازدید کنید خودتان را جای زندانی قرار دهید با حضور مسؤولین زندان شبانه از زندان ها بازدید دارم و من به نوبه خودم در نحوه نگارش رأی و شما در مرحله اجرای برنامه های اصلاحی و تربیتی کوتاهی نکنید.
وی افزود: هنر خوب شنیدن و خوب تصمیم گرفتن را در خود تقویت کنید در این صورت زندانبان موفقی خواهید بود.
شایان ذکر است در اولین روز دوره آموزشی، کارآموزان از زندان مرکزی شیراز بازدید کردند و در دومین روز از کانون اصلاح و تربیت و مجتمع حرفه آموزی و کاردرمانی شیراز بازدید بعمل آمد.
نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*