کتابخانه مشارکتی زندان فسا با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت

کتابخانه مشارکتی زندان فسا با حضور دکتر منوچهری مدیر کل کتابخانه های عمومی استان ، کرمی معاون ویژه استاندار فارس و فرماندار شهرستان فسا، اعضای شورای تأمین ؛ رئیس دادگستری، دادستان، فرمانده منطقه انتظامی، فرمانده نیروی مقاومت بسیج و رئیس کتابخانه های عمومی فسا و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

در ابتدای این مراسم سلیمان کرمی فرماندار فسا طی سخنانی اظهار داشت: از افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که حتی در زندان ها نیز موضوع آموزش و ارتقاء سطح علمی ، عقیدتی و قرآنی انسان ها مورد اهتمام و دغدغه ی مسئولین است و خداوند را شاکریم که در نظامی کار می کنیم که خدمت به علم و آگاهی، قرآن و ارتقاء اعتقادات از ارزش ها می باشد.
دکتر منوچهری مدیر کل کتابخانه های عمومی استان گفت: کتابخانه ی زندان فسا در سال ۸۹ با اخذ مجوز از اداره کتابخانه های استان تحت پوشش این نهاد شروع به فعالیت نموده است که هم اکنون بیش از ۴۰۰۰ کتاب در موضوعات مختلف در کتابخانه زندان فسا موجود می باشد.
وی از تلاش و کوشش دست اندرکاران این حرکت بزرگ و مدیر کل زندان های فارس، فرماندار شهرستان ، مسئولین قضایی و رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فسا، رئیس زندان و مسئولینی که حامی این کار بزرگ فرهنگی بوند قدردانی کرد.
محسن رستگار رئیس دادگستری فسا اظهار داشت: فعالیت های فرهنگی و تربیتی خصوصاً برنامه های قرآنی و در رأس آن حرکت عظیم حفظ قرآن کریم در این زندان کم نظیر است که از مسئولین زندان درخصوص این فعالیت ها قدردانی می شود.
رستگار گفت: حوزه قضایی این شهرستان همیشه در راستای ارتقاء اعتقادات دینی و قرآن حامی زندانیان بوده است و زندانیانی که در برنامه های قرآنی فعالیت می کنند از تسهیلات ویژه قضایی برخوردار هستند.
در ابتدای این مراسم جلال زراعتی رئیس زندان فسا ضمن قدردانی و تشکر از کلیه ی مسئولین شهرستان خصوصاً رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان که زمینه ی افتتاح و راه اندازی این رویداد را فراهم کردند طی گزارشی اعلام کرد: اعضای فعال کتابخانه زندان فسا ۲۸۷ نفر می باشند و تعداد ۱۸۰ نفر به صورت میانگین ماهیانه زندانیان در مسابقات کتابخوانی، خلاصه نویسی کتاب شرکت می کنند.
زراعتی گفت: در حوزه فعالیت های قرآنی، هم اکنون تعداد ۲۷۸ نفر از زندانیان در کلای های حفظ قرآن کریم شرکت می کنند و در ۶ ماهه گذشته تعداد ۳۲۷ نفر از زندانیان حافظ قرآن کریم از زندان آزاد شده اند.
وی یادآور شد: ۹۰ درصد زندانیان هم اکنون در فعالیت های قرآنی و در رشته های حفظ، مفاهیم ، روخوانی و روان خوانی شرکت فعال دارند و در حال حاضر تعداد ۱۵ مددجوی به عنوان مربی قرآنی مشغول به آموزش قرآن کریم به زندانیان می باشند.
در پایان این هیأت بازدید کننده وارد اندرزگاه قرآن و عترت شدند و از نزدیک در جریان فعالیت های فرهنگی ، تربیتی و قرآنی قرار گرفته و زندانیان حافظ این اندرزگاه در حضور مدعوین به اجرای تواشیح و قرائت جمعی قرآن پرداختند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*