گرامیدشت هفته درختکاری در مجتمع حرفه آموزی و کار درمانی شیراز

همزمان با هفته منابع طبیعی و روز درختکاری، آیین گرامیداشت این هفته با حضور رئیس و پرسنل زندان و معاونین اداره کل زندانهای فارس، معاون اداره کل منـابع طبیعی و رئیس منابع طبیعی شیراز و هیأت همراه در سالن اجتماعات مجتمع برگزار گردید.
علی اکبر منصوری مدیر مـجتمع حرفه آموزی و کاردرمانی شیراز با بیــان روایـــاتی از ائــمه اطهار علیهم السلام در خصوص روز درختکاری گفت: برنامه هایی همچون منابع طبیعی و محیط زیست و درختکاری مسائل مهمی است که به اصل حیات اجتماعی و طبیــعی انسان ها مرتبط است و بر این اساس در قرآن کریم از آن ها به عنوان انفال یاد شده است.
مهنـدس جـواهری معـاون مدیر کل منابع طبیعی فارس با بیان اینکه حراست از منابع طبیعی و محیط زیست از اولویت های دولت و دستگاه قضایی است افزود: با ترویج فرهنگ حفاظت از فضای طبیعی و کاشت درختان توسط مردم می شود از آلودگی هوا به صورت جدی جلو گیری کرد.
گفتنی است ایشان همکاری لازم با مجتمع حرفه آموزی و کار درمانی فارس در خصوص کاشت و تولید نهال و ایجاد اشتغال جهت مددجویان رای باز اعلام کرد.
سپس مهندس طهماسبی رئیس منابع طبیعی شیراز، ضمن ایراد سخنانی پیرامون منابع طبیعی و ارزشهای بی شمار آن در جامعه خواستار حفظ و نگهداری از عرصه های منابع ملی و نیز جلو گیری از تخریب جنگل ها و مراتع استان شدند.
علی اشرفی مسئول واحد اشتغال مجتمع ضمن بیان تاریخچه درختکاری و اهمیت آموزش در بازگشت شرافت مندانه زندانیان به جامعه و درخواست همکاری در برگزاری دوره های آموزشی منایع طبیعی و کشاورزی اعم از کاشت و پرورش گیاهان دارویی و …. کرد و گزارش عملکرد واحد اشتغال و حرفه آموزی این مجتمع را ارائه نمود.
در پایان این آیین، تعداد ۳۶۰ اصله درخت توسط کارکنان و زندانیان در اطرف زندان کاشته شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*