یازدهمین جشنواره تئاتر زندان های استان فارس آغاز شد

یازدهمین جشنواره تئاتر زندان های استان فارس با حضور حامد کریمی رییس اداره فرهنگی تربیتی زندان های استان و مسؤولین زندان مرکزی در سالن آمفی تئاتر زندان مرکزی شیراز و جمعی از زندانیان برگزار گردید.

حامد کریمی در مراسم افتتاحیه این جشنواره با اشاره به سخن گرانبهای مقام معظم رهبری که می فرمایند هنر دقیق ترین و رساترین وسیله ی انعکاس اندیشه ها و آرمانهای شریف است و هنری که در خدمت حق، انسانیت و راستی و درستی قرار داشته باشد ارزشمند محسوب می شود، گفت: هر اثر هنری روح انسان را به گونه ای صیقل می دهد اما در میان هنرها تئاتر جایگاهی ویژه دارد . آنکه شاهکاری می آفریند، آنکه آنرا بازی می کند گویی زندگی را بازی کرده و به تصویر می کشد و تماشاگر با برقراری ارتباط با آنها خود را باز می یابد و روح متلاطم خویش را آرام کرده و نیروی مجدد برای بازی زندگی کسب می کند.
رییس اداره فرهنگی و تربیتی زندان های استان فارس گفت: به جرات می توان گفت بعد درمانگر تئاتر از میان هنرهای دیگر شاخص تر است. روان شناسان و هنرمندان روح انسان را هدف قرار داده و در صدد درمان آن هستند. هریک به نحوی سعی در درمان روح نا آرام بشر دارند.
کریمی افزود: بر اساس نظر روانشناسان پاسخ بیماران به هنر درمانی و مخصوصاً تئاتر درمانی در اثر موارد سریع تر و مؤثرتر از مصرف دارو است چرا که بیمار با برقراری پیوند عاطفی با بازیگران ناگفته ها را بیان کرده و درمان می شود.
وی اضافه کرد: در جشنواره یازدهم ۳۸ اثر هنری مورد بازبینی اولیه قرار گرفت و ۱۶ اثر از زندان های مرکزی، مجتمع حرفه آموزی و کاردرمانی، کازرون، مرودشت، اقلید، آباده، فسا و نی ریز به جشنواره راه یافتند و در آیین اختتامیه اثرات برتر معرفی می شود.
رییس اداره فرهنگی و تربیتی زندان های استان فارس هدف از برگزاری جشنواره را ایجاد آرامش و نشاط در زندان،کاهش آسیب،اصلاح و تربیت،کاهش نرخ بازگشت به زندان،پر نمودن اوقات فراغت و خروج سعادتمندانه از زندان عنوان کردند و بر آموزش هنر توام با اخلاق تاکید نمودند
خاطر نشان می شود در حاشیه برگزاری جشنواره کارگاه های آموزشی نیز برگزار می گردد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*