۵۴نفر از زندانیان فیروزآباد تسهیلات قضایی دریافت کردند

در راستای اجرای سیاست های کلان سازمان زندان ها، جلسه کاهش جمعیت کیفری زندانیان فیروزآباد تشکیل شد
به منظور کاهش جمعیت کیفری و اعطای تسهیلات قضایی به محکومان واجد شرایط، جلسه کاهش جمعیت کیفری با حضور دادستان دادسرای فیروزآباد، بازیاری سرپرست زندان، مددکار و مسئول امورفرهنگی تشکیل و پیرامون کاهش جمعیت کیفری زندانیان و افزایش اعطای تسهیلات قضایی به محکومین زندانی تصمیم گیری شد.
دادستان دادسرای فیروزآباد اظهار داشت: در راستای ایجاد امنیت با هنجارشکنان ، مجرمین سابقه دار و شرور برخورد می شود و همچنین کسانی که در طول دوران تحمل مجازات، اصلاح و از گذشته خویش پشیمان شوند مورد رأفت اسلامی قرار می گیرند.
سرپرست زندان فیروزآباد نیز ضمن قدردانی از تعامل مطلوب دادستان با زندان و کمک به کاهش جمعیت کیفری اظهار داشت: موضوع اصلاح و تربیت در سایه امنیت تعریف می شود و ما در خصوص اصلاح و تربیت و آموزش حرفه و فنون مختلف، تلاش های زیادی انجام داده ایم به طوری که از ابتدای سال ۹۷ تاکنون ۸۵ نفر از زندانیان موفق به اخذ گواهینامه فنی و حرفه ای در رشته های مختلف شده اند.
رحیم بازیاری، رفع تکلیف پرونده قضایی زندانیان تحت قرار را یادآور شد و عنوان نمود: درصدی از زندانیان به صورت بلاتکلیف در زندان می باشند و لازم است مرجع قضایی مربوطه به این مهم نیز توجه کند.
در این جلسه با مرخصی ۱۰ نفر، نیمه باز ۵ نفر، آزادی مشروط ۲ نفر و تعلیق مجازات ۲ نفر موافقت و زمینه آزادی ۱۶ نفر و رفع بلاتکلیفی ۱۹ نفر اقدام شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*