اخبار کوتاه

۵۴نفر از زندانیان فیروزآباد تسهیلات قضایی دریافت کردند

در راستای اجرای سیاست های کلان سازمان زندان ها، جلسه کاهش جمعیت کیفری زندانیان فیروزآباد تشکیل شد
به منظور کاهش جمعیت کیفری و اعطای تسهیلات قضایی به محکومان واجد شرایط، جلسه کاهش جمعیت کیفری با حضور دادستان دادسرای فیروزآباد، بازیاری سرپرست زندان، مددکار و مسئول امورفرهنگی تشکیل و پیرامون کاهش جمعیت کیفری زندانیان و افزایش اعطای تسهیلات قضایی به محکومین زندانی تصمیم گیری شد.
دادستان دادسرای فیروزآباد اظهار داشت: در راستای ایجاد امنیت با هنجارشکنان ، مجرمین سابقه دار و شرور برخورد می شود و همچنین کسانی که در طول دوران تحمل مجازات، اصلاح و از گذشته خویش پشیمان شوند مورد رأفت اسلامی قرار می گیرند.
سرپرست زندان فیروزآباد نیز ضمن قدردانی از تعامل مطلوب دادستان با زندان و کمک به کاهش جمعیت کیفری اظهار داشت: موضوع اصلاح و تربیت در سایه امنیت تعریف می شود و ما در خصوص اصلاح و تربیت و آموزش حرفه و فنون مختلف، تلاش های زیادی انجام داده ایم به طوری که از ابتدای سال ۹۷ تاکنون ۸۵ نفر از زندانیان موفق به اخذ گواهینامه فنی و حرفه ای در رشته های مختلف شده اند.
رحیم بازیاری، رفع تکلیف پرونده قضایی زندانیان تحت قرار را یادآور شد و عنوان نمود: درصدی از زندانیان به صورت بلاتکلیف در زندان می باشند و لازم است مرجع قضایی مربوطه به این مهم نیز توجه کند.
در این جلسه با مرخصی ۱۰ نفر، نیمه باز ۵ نفر، آزادی مشروط ۲ نفر و تعلیق مجازات ۲ نفر موافقت و زمینه آزادی ۱۶ نفر و رفع بلاتکلیفی ۱۹ نفر اقدام شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*